Pohotovost

V případech, kdy potřebujete nutnou pomoc v období, kdy jsme nedostupní (v čase mimo ordinační hodiny, o svátcích, v nočních hodinách, o dovolené apod.), Vám doporučujeme spolehlivé pohotovostní veterinární pracoviště Gellnerova 8, Brno - Jundrov, tel.: 530 340 824, mobil 603 103 377 . Bližší informace lze najít na www.hosek-vet.cz.

Lze také využít tato pracoviště:

  • Veterinární fakulta na Palackého 1-3, Brno, tel. (na vrátnici) 541 561 111
  • Klinika Jaggy, Komárovská 5, Brno, tel.: 545 234 035.


Obě tato pracoviště fungují nepřetržitě.

V případě, že budete potřebovat pohotovost do domu, lze kontaktovat MVDr. Martina Petrlíka na telefonním čísle 608 303 843

Některé tipy, pokud budete potřebovat pohotovostní služby:

  • Vždy, kdy je to možné, si domluvte pomoc PŘEDEM: to se týká především porodů, kde znáte termín; zavolejte nebo osobně zajděte na pohotovostní pracoviště a domluvte se, zda a jak Vám pomohou v případě nouze, jestli můžete zavolat a poradit se apod. NIKDY nespoléhejte na to, že až nastane problém (nejčastěji v noci ze soboty na neděli 1. ledna), že „někoho“ seženete!
  • Pohotovostní služby jsou dražší než běžné služby stejného rozsahu: VŽDY se tedy PŘEDEM informujte alespoň o orientační ceně za ošetření. NIKDY neříkejte, že dáte cokoli za záchranu svého zvířete, ať to stojí co to stojí. Operační zákroky v noci (o svátcích, apod.) jsou drahé, následně je nutná pooperační péče, spousta léků, apod. a částka se může vyšplhat na úroveň, která by mohla vážně zasáhnout Váš rodinný rozpočet.
  • Mějte telefonní číslo na svého veterinárního lékaře a veterinární pohotovost uložené ve svém mobilním telefonu; ztrácet čas hledáním nějakého kontaktu v akutních situacích nelze!
  • Vyptejte se vždy na všechny podrobnosti ohledně pohotovostního ošetření svého veterinárního lékaře. Můžete mu mimo ordinační hodiny volat na mobil? Je dostupný v noci? Nejezdí pravidelně na víkendy pryč? Koho doporučuje v těchto situacích? Kdo je spolehlivý a kam můžeme zajet, když se nemůžeme svého veterinárního lékaře dovolat? Na všechny tyto otázky byste měli znát odpovědi již DNES!