Jak si vybrat svého veterináře

  • Zamyslete se nad tím, co je pro Vás v rámci veterinárních služeb nejdůležitější: Je to kvalita?; Je to cena?; Je to nejbližší dostupná veterinární praxe?; Je to délka čekání na ošetření?; Je to čas, který vám veterinární lékař věnuje?; Je to rozsah ordinačních hodin?; Je to 24hodinová non-stop pohotovost?; Je to příjemné vystupování veterinárního lékaře?; Je to ochota kdykoli vám pomoci?; Je to vysoká odbornost? … nebo něco jiného?
  • Na základě Vašich priorit si vytipujte nejvhodnějšího kandidáta.
  • Vždy se zeptejte ve svém okolí, jakou s ním mají ostatní chovatelé zkušenost, i když berte jejich informace vždy s rezervou: Co může imponovat na konkrétním veterinárním lékaři Vašim známým, nemusí imponovat Vám!
  • Nebojte se veterinárního lékaře změnit, pokud Vám něco nevyhovuje: často trvá nějakou dobu, než narazíte na „toho pravého“.
  • Určitou představu o veterinárním pracovišti lze získat na Internetu: dejte si čas a zkuste si prohlédnout více webových stránek veterinárních pracovišť, z nichž lze získat poměrně spolehlivý první dojem!
  • Nejbližší neznamená vždy nejvhodnější: hustota veterinárních pracovišť je dnes již taková, že je někdy lepší ujet 2 km, než navštěvovat veterinární ordinaci ve Vaší  ulici, která Vám ale nevyhovuje.Autorem tohoto textu je MVDr. Martin Grym. Pokud se Vám článek líbí a chcete ho použít pro své potřeby a publikovat ho jinde, dává Vám k tomu autor tímto svolení za podmínky, že pod textem uvedete jeho jméno jako autora.